Ned’aleko Marakéša, v blízkosti pohoria Atlas, medzi olivovníkmi, pomarančovníkmi či mandľovníkmi nájdeš luxusný riád, ktorý ti ponúkne dokonalé, bezpečné útočisko od rušného hlavného mesta a ocitneš sa v srdci berberského vidieka. Riád je zariadený presne tak, ako si predstavíš originálny orient. Štýlové, starožitné, ručne zdobené doplnky, marocké koberce, rastliny, fontány… Celá atmosféra je v orientálnom štýle, ktorý si budeš vychutnávať plnými dúškami a okamžite sa doňho zamiluješ, pretože kľud, vôňa, kuchyňa a relax ťa očaria na prvý šup. A navždy. 

Do riádu sa  zmestí celkovo 17 ľudí, disponuje celkovo siedmymi izbami. Celé ubytovanie si zachováva svoj orientálny štýl. Nachádza sa len 35 minút od hlavného mesta a ak budeš mať chuť spomaliť a zrelaxovať, umožnia ti to slnečné lúče a tvoja pokožka chytajúca bronz pri bazéne. Ochutnaj miestnu kuchyňu, ktorá ti zaručene roztancuje chuťové poháriky a ty ostaneš na nej závislý.

Po skvelom jedle a západe slnka s panoramatickým výhľadom na olivové, citronovníkové, mandľovníkové, pomarančovníkové háje, si môžeš vychutnať tiež film na terase. Urob si pohodlie na rozložených vankúšoch, ktoré ti priblížia nomádsky štýl, so šálkou šafránového čaju s pomarančovými kvetmi alebo vínkom v ruke z oblastí Essaourie, Volubilis či Meknes. Následný pohľad na hviezdnatú oblohu len pomôže zintenzívniť romantiku. Už to cítiš? To je Maroko. 

Ak budeš chcieť zažiť nomádsku noc, no stále v bezpečí areálu riádu, môžeš si zvoliť prenocovanie v berberských stanoch s absolútnym komfortom.

Okrem využitia tamojšieho relaxu máš možnosť sa vybrať na nespočetné množstvo výletov, a to s tvojou voľbou so sprievodcami Aromi Travel. Chceš sa naučiť používať exotické korenia a priniesť si kúsok Maroka domov? Chod’ na kurz varenia. Chýba ti turistika? A čo tak preskúmať pahorky Atlasu a medzitým sa od sprievodcu dozvedieť históriu či zaujímavosti Berberov? Chceš byť chvíľu nomádom? Zvoľ jazdu na ťave alebo oslíkovi. Ak budeš chcieť prežiť d’alšie romantické chvíle so svojou polovičkou, určite oceníš let balónom alebo výlet na ned’aleké vodopády v čerešňovom háji. V prípade, že si tak trochu “nezávislák”, ti iste padne vhod surfovanie a trip do boho Essaourie, ktoré vyniká netradičnou hudbou, krásnymi plážami a dýcha západným hippies štýlom.