Mahé je najväčší ostrov zo Seychel a ponúka veľa možností ubytovania. Ja som si vybrala na samom severe ostrova z dôvodu dobrej strategickej polohy ako ned‘aleko letiska, prístavu, obchodov a pláží – najviac ma z celého ostrova upútala Sunset beach, ktorá sa nachádza autom od domu asi len 5 minút. A ako inak, mojou podmienkou bol pekný výhľad z terasy. VI Miles Lodge všetko spĺňa.

  • Apartmánový dom predstavuje 170 m2 s tromi samostatnými spáľňami s klimatizáciou, moskytiérami a uterákmi i na pláž (dve s výhľadom na more), dvomi kúpeľňami, obývačku spojenú s jedálňou a kuchyňou. Tá obsahuje práčku, sporák, trúbu, mikrovlnku, toastovač, kávovar, chladničku, v ktorej ti domáci nechajú balené vody, cider, kávu, čaj či bylinkový nápoj. Skrinky sú plne vybavené riadmi. Celý dom je zariadený v typickom, prímorskom štýle, čo len spríjemňuje pobyt. Francúzske kanály si môžeš pozrieť na LCD televízore – ak teda bude signál. Ak nie, prečítaj si knihy na terase s výhľadom na more, ktorého pohľad ťa nikdy neomrzí. Najkrajšia časť z celého ubytovania. Každý podvečer môžeš pozorovať obrovské netopiere, ktoré budú visieť na banánovníkoch.
  • V jednej kúpeľni je sprchový kút a v druhej vaňa.
  • Internet je pomalší ako aj na celých Seychelách, ale funguje. V kžadom prípade ti odporúčam si hned‘ na letisku kúpiť SIM kartu.
  • Gen a Phill sú hostitelia a sú neskutočne nápomocní a milí. Starajú sa o teba po celý čas a ponúknu ti i oprať veci (aj ked‘ práčku s pracím práškom máš k dispozícii na dome). Ak by si potreboval, vedia vybaviť auto za 40 Eur/deň. Neraz ti donesú lokálne ovocie a kľudne si môžeš aj nejaké odtrhnúť z ich záhrady. Majú k dispozícii i dom pre 2-3 osoby (hned‘ nad týmto), takisto s výhľadom na more. Naozaj bolo vidieť, že sa o apartmány starali s láskou a ochota nikdy nechýbala. Vynikajúce.
  • Hned‘ pri dome máš pri sebe malinkú pláž a 10 min. peši i malý obchod s potravinami a d‘alšie plážičky.
  • Apartmán ubytuje až 7 ľudí a na noc stojí spolu 159 Eur. Ak ťa zaujalo, môžeš si ho pozrieť na: http://vi-miles-lodge.island-mahe-hotels.com/en/#description.