V najznámejšom a pravnepodobne najatraktívnejšom ostrove Bora Bora nielen vo Francúzskej Polynézii, ale aj na Zemi, sa nachádza Villa Fetia Iti. A že “villa” je právom pomenovaná. Je dostatočne veľká, plochou až 100 m2. Situovaná je približne 15 min. autom od prístavu pumpy či supermarketov a 15 min. od verejnej a najkrajšej pláže na ostrove Matira beach. Čo je kľúčovým faktorom tohto ubytovania? Má rozprávkovo krásny výhľad.

A ten západ slnka! Na terase by si dokázal nonstop a stále by si nemal dosť. Tyrkysové more s toľkými odtieňmi, že ani maliar by to nenamaľoval. Pohľad na palmy či bungalovy rovno z postele! A poviem ti tajomstvo. Toto Airbnb ubytovanie je (pre mňa) krajšie, väčšie a samozrejme lacnejšie ako bungalovy na vode v luxusných hoteloch na Bora Bora (osobne som  bola v jednom nakuknúť, ked’ som poprosila pani upratovačku 😄). Na porovnanie: Bungalov v rezorte pre dve osoby stojí minimálne 800 eur s raňajkami na noc a toto  celé ubytovanie pre 4-5 osôb stojí SPOLU 185 eur na noc mimo sezóny a 230 eur na noc v hlavnej sezóne, čiže na človeka si to môžeš ľahko vyrátať.

  • Celá vila má priestrannú, veľkú obývačku spojenú s modernou kuchyňou. Nájdeš v nej umývačku, chladničku, sporák, trúbu, mikrovlnku, kanvicu, kávovar, toastovač, riady, jednoducho všetko potrebné pre akúkoľvek prípravu jedla. Obývačka má prímorský nábytok a ak ovládaš francúzštinu, môžeš si sadnúť pred LCD televízor so satelitom a sledovať. Následuje veľká spálňa s výhľadom na more a izba s dvomi oddelenými posteľami.  Klimatizácia nechýba ani v jednej. Ak sa budeš nudiť, môžeš si pustiť film, hudbu alebo prečítať knihy, ktoré budeš mať v dispozícii v skrinkách – ako všetko.  V pivnici sa nachádza práčovňa a sušička. K dispozícii máš uteráky na pláž, lehátka a parazól. Mimochodom, celý dom má otvorený strop s vonkajškom, ale všade na oknách sú sieťky proti komárom.

  • Kúpeľňa je taktiež veľká. Zdobí ju priestranný sprchový kút a celá je zariadená v skvelom štýle.

  • Internet funguje bezproblémovo.
  • Čo sa týka samotného prenajímateľa menom Pierre, všetko naplánuje bezproblémovo do posledného detailu. Postarajú sa o teba ľudia, ktorí sú ti v prípade akýchkoľvek otázok k dispozícii. Sú veľmi milí a po dohode vybavia taxi z alebo do prístavu. Jednoducho skvelá  komunikácia.
  • Dole pri tých bungalovoch, ktoré vidíš na fotke, je súkromná  pláž, ktorú môžeš aktívne využívať. Celá štvrť sa nazýva Le Condominium a je tichá i bezpečná. Jediný hluk ti môže pod oknom robiť kohút, ktorý je rozšírený všade v Polynézii, a teda výnimkou nie je ani Bora Bora.
  • Ak ťa ubytovanie zaujalo, môžeš ho pozrieť na http://www.villavahimanui.com/.