Male je hlavné mesto Maldivov. Ak necestuješ na cieľový ostrov priamo súkromnou lod‘ou z letiska, pravnepodobne sa mu veľmi nevyhneš. Síce na prvý pohľad nevyzerá až tak lákavo, pretože je zastavané barákmi, kde býva veľká časť domácich, no povšimni si vodu v prístave. Takú krásnu čistú farbu som ešte nikde nevidela.

V prípade, že čakáš len pár hodín na svoju lod‘/malé lietadlo, môžeš stráviť nejaký čas na výbornom ovocnom trhu, kde sa všetok tovar predáva veľmi lacno. Okrem toho sa pomotaj v suvenírových obchodoch, popozeraj si miniatúrne centrum s mešitami, pošli pohľadnice na pošte alebo chod‘ do fajn reštaurácie hned‘ pri Vilingili prístave (Sea House Brasserie). Dostaneš tam výbornú pizzu i kávu. Nejaké pekné pláže tu však nečakaj, ak vôbec. Čo sa týka ciest, vládne tu trochu chaos. Klasická Ázia. Do Vilingili si vezmi taxi, stojí 2 doláre. Mimochodom v Male ti odporúčam v banke zmeniť peniaze na maldivské rupie (1$=15 MVR). I ked‘ sa dá platiť dolármi, pre teba je to nevýhodné a aj tak ti zvyšné peniaze vrátia v ich mene.

Ak ti to časovo nevychádza a musíš stráviť noc na Male, z letiska chod‘ na Hulhumale ostrov. Dostaneš sa tam autom, ktoré ti pošlú z hotela. Verejná doprava naň nechodí. Toto príletiskové miesto je o moc lepšie než Male. Nachádza sa tu veľa hotelov, ktorých väčšina je situovaná hned‘ pri pláži. Síce sú verejné, no pekné. Pozdĺž nich vedú reštaurácie s BBQ a kaviarne s rozprávkovým výhľadom. Ulice sú oproti Male o dosť širšie a takisto je tu viac aktivít. Môžeš podniknúť scuba potápanie, vyraziť na ryby alebo len šnorchlovať. Podľa mňa je tam však tráviť viac ako jednu noc zbytočné.