V severnom atole Maldív na ostrove Dhiffushi sa nachádza rozkošný hotel Bibee. Situovaný je priamo na najkrajšej pláži na celom ostrove. V porovnaní s ostatnými ubytovaniami má najlepšiu polohu, a zároveň aj najlepší výhľad. Okolie zdobí, ako inak, exotický raj v podobe bielunkého piesku a tyrkysového, neuveriteľne priezračného mora. Ked’že ide o malý ostrov, všade sa dostaneš za pár minút. Obehala som ho, no stojím si za názorom, že Bibee má celkovo top polohu.

Naň sa dostaneš z letoviska Male lokálnou lod’ou za 3 hodiny, speed boat za 40 min. alebo súkromnou priamo z letiska, ktoré ti vie sprostredkovať hotel.

  • Druhy ubytovania sú v podstate jednotné. Dá sa objednať izba pre jedného, dvoch alebo troch ľudí. Sú veľmi čisté a útulné. Obsahujú klimatizáciu, minibar, ktorý je v cene, LCD televíziu a varič s kávami. Čo je na tom všetkom najlepšie? Že prejdeš asi 10 metrov a si na pláži. 
  • V kúpeľni nájdeš sprchový kút s hotelovými mydielkami. Celkové zariadenie je moderné, v príjemnom štýle.
  • Každá izba má spoločnú terasku, kde si môžeš posedieť.
  • Samozrejme, internet máš nonstop k dispozícii. Je rýchly a bezproblémovo ho chytíš aj na pláži.
  • Raňajky sú chutné a dostaneš na tanieri vajíčka, párky, palacinky, toastové chleby, džem, maslo, džús, vodu a kávu alebo čaj. Čiže hladný určite neostaneš. Navyše sa podávajú vonku v zastrešenom priestore s výhľadom na pláž. Kde ti môže chutiť viac? 😊Ak máš zakúpenú pol, plnú penziu alebo all inclusive, jedlo dostaneš formou a lá carte. Môžem povedať, že má najlepšie jedlo bez preháňania. Ochutnala som vo viacerých reštauráciach na ostrove, no Bibee jednoznačne vyhráva. Vždy čerstvé a výborne navarené. Okrem toho si pochutíš i na morských plodoch. Oblizovať sa budeš jednoznačne po grilovanom homárovi. Mne osobne k tomu nikdy nesmel chýbať fresh, ktorý bol fakt zakaždým vynikajúci. Musím povedať, že s ázijskou a indickou kuchyňou to teda vedia!

Nesmiem zabudnúť na personál. Splnia ti, čo ti vidia na očiach a neočakávajú za to nič. Milí, ochotní a vždy nápomocní. Ak mám byť úprimná, taký málokde vidím. Tu to bolo naozaj na jednotku s hviezdičkou. Idú pre teba do prístavu, odnesú kufre, odprevadia, k lehátkam ti dajú automaticky aj dáždnik, všetko poradia, na výlety ťa vyzbroja zásobami vody, ihneď ti pomôžu s hocičím, čo budeš potrebovať’…Takto by som mohla ešte dlho pokračovať 😊Okrem toho ovládajú dobre angličtinu ako všetci obyvatelia.

Bibee ponúka aj rôzne výlety. Ja som absolvovala šnorchlovanie, ktoré stálo za to. Uvidíš podmorský svet s farebnými rybičkami a korálmi. Sprevádzať ťa bude zamestnanec hotela, ktorý ti bude ukazovať krásy mora.

Jeden z top zážitkov bol aj trip na sandbank. Jedná sa o malý výčnelok piesku na mori, ktorý z jednej strany lemuje plytčina a z druhej hlbšie more, taktiež ideálne pre šnorchlovanie. Personál ťa zabezpečí lehátkami, parazólom a fľašami vody, pretože by si bol inak vystavený silnému slnku. Okrem toho môžeš podniknúť aj iné výlety ako rybárčenie, pozorovanie delfínov pri západe slnka, potápanie a mnoho ďalších za super ceny, a to v priemere 25 eur/os.

V hoteli sú pre hostí k dispozícii nafukovačky, šnorchlovacie výstroje a kajak, s ktorým môžeš preplávať, napríklad, na druhý ostrov. Mimochodom, každý večer uvidíš pri brehu raje a malých žralokov, ktoré kŕmia. Cez deň ich ani nezbadáš, takže nemaj strach. Na pláži sa objavujú len po západe slnka.

Hotelom som bola vo všetkom naozaj milo prekvapená. Aj ked’  sa jedna o lokálny ostrov, o žiadne čaro neprídeš. Vyjde ťa, naopak, omnoho lacnejšie ako rezort a máš možnosť spoznať aj domácich obyvateľov, ktoré sú neskutočne milí vo všetkých ohľadoch.