Plavbu výletnou lod‘ou ohromne obľubujú aj Američania. Tí veľmi do Európy nechodia, no za to dovolenkujú aj trikrát do roka v Karibiku. Najčastejšie sa vyráža z Floridy, a tak sa oplatí kúpiť si akciovú letenku do Miami či Orlanda a podniknúť plavbu lod‘ou. Na výber sú ostrovy južného, východného i západného Karibiku a aj zvlášť Bahamy. Dĺžka je takisto na vás, či to bude 3, 5, 7, 10 alebo viac dní. Prečo sa však každopádne oplatí?

1) O zábavu máš kompletne postarané. Jedná sa o obrovskú lod‘, na ktorej je bazén, bary, kino, divadlo, reštaurácie, fitness…Jednoducho všetko, na čo si len spomenieš a za vstupy už, samozrejme, neplatíš. Hovoríš, že ti je na mori zle? Ver mi. Tuto sa báť nemusíš, pretože ty ani len nebudeš cítiť, že sa hýbeš.

2) Jedlo all inclusive. Po celý deň sú otvorené reštaurácie. Dva krát denne máš prístup do „a lá carte“, no a potom sú tu reštaurácie na štýl bufetu, kde sa môžeš najesť kedy chceš. Jediné, čo sa platí na lodi je alkohol v baroch. Tu stojí za upozornenie, že ak dáš sprepitné, bude to navyše, pretože na konci výletu dýška platíš automaticky. Myslím, že to býva okolo $15/deň.

3) Každý deň si na inom mieste. To je na tom, podľa mňa, najlepšie. Cez noc sa plavíš, ráno ťa vylodia a poobede zase nalodia. Navyše kotvia často na súkromných ostrovoch alebo v takých zátokách, kde sa bežný turista nedostane.

4) Plavbu si môžeš kúpiť napríklad na www.cruise.com. Pri jednotlivých ponukách uvidíš aj benefity, ktoré daná spoločnosť ponúka. Napríklad, nejaký on board kredit, drinky zdarma, pri určitej sume ti vrátia nejaké peniaze naspäť a podobne.

Tip: Pred odchodom na lod‘ sa riad‘ časovým plánom, ako ked‘ ideš na letisko – čiže dve, tri hodinky vopred. 30 minút predtým určite nestačí a môže sa stať, že ťa už nepustia. Taktiež musíš prejsť rôznými kontrolami pasu, batožiny atd‘, pretože ideš do inej krajiny.