Miami je pekné mesto, páčila sa mi tamojšia atmosféra, no na strávenie priamo v meste stačí dva-tri dni. Prečo? Pretože je to mesto a viem, že sú aj krajšie zákutia, ktoré sa okolo neho nachádzajú. Vidieť sa však oplatí. Prečo?

1) Známa Miami beach. Klasika. Okrem toho, že ceny sú tu dvoj-trojnásobne väčšie, nie je tu až tak čo objavovať. Je však čistá a ked‘že má zopár kilometrov, nie je preplnená. Na jeden deň úplne stačí. Kúsok od nej je Ocean Dr.- promenáda, po ktorej sa môžeš prejsť, zacvičiť si alebo zabehať. Z jednej strany ju lemuje pláž a z druhej obchodíky, hotely, bary a reštaurácie. Poobede nezabudni navštíviť kubánsku štvrť s veľmi známou reštauráciou Versailles, kde je kubánska kuchyňa. Ku podivu, na to, že je populárna, ceny sú v nej ako u nás. Konečne nezaplatíš za obyčajné jedlo $20!

2) Národný park Everglades. Je to taký veľký močiar, po ktorom sa budeš plaviť lod‘kou a môžeš podniknúť tours, uvidieť krokodíly. Prípadne, za nejaký ten dolár podržať krokodílie mlád‘a.

3) Nákupy, najmä v Dolphin Mall. Tu stráviš zaručene celý deň, pretože si nakúpiš celý kufor (preto sem príd‘ s prázdnym). Polo Lauren, Hilgifer tričká za $9, kabelky Guess za $30, Conversky za $20…Všetko v originál obchodoch. Jednoducho oblečenie je v USA neskutočne lacné a ked‘ už som tam, nakúpim si šatník.

4) Podnikni výlet do NASA múzea v Cape Canaveral alebo na opačnú stranu – na samý juh USA, do Key West. Osobne som vybrala druhú možnosť a bola som unesená. Mestečko je veľmi malé, preto tam auto vôbec netreba a odvezieš sa tam busom. Na mieste sa všade totiž dostaneš peši (preto si neber tzv. trolley, ktorý ti budú automaticky v buse ponúkať, lebo bez neho sa nikde nepohneš – blbosť).

Key West má sám o sebe neskutočné čaro. Priateľská atmosféra, všade ľudia s dobrou náladou. Raz ku mne prišiel jeden chlapík a nadvihol mi kútiky úst. Povedal mi, aby som sa nezabudla usmievať.

Čo podniknúť? Nezabudni nakuknúť do domu Ernesta Hemingwaya a do baru, kde najradšej slopal. Paradoxne sa volá Sloppy Joe‘s bar. Cestou budeš mať aj Truman‘s Little White House. Na západ slnka sa celé mesto schádza na Mallory Square a ked‘ zájde za hladinu mora, všetci tlieskajú.

5) Vždy hovorím, ak si už v Miami, určite chod‘ na plavbu lod‘ou po Karibiku. Vyráža sa hned‘ z prístavu a je na tebe, či pôjdeš „len“ na Bahamy na tri dni alebo navštíviš päť ostrovov behom siedmych dní. Jednoducho je to lacné, all inclusive a každý deň si na inom mieste. Ak si vždy chcel vidieť Karibik, pri návšteve Miami máš možnosť.