Nad mestom Karlovy Vary sa týči majestátny hotel, ktorého meno napovedá o jeho charaktere – Hotel Imperial*****. Vskutku, na prvý pohľad ťa uchvátí jeho veľkosť a výzor, ktorý ti našepká, že sa jedná o niečo špeciálne.

Situovaný je asi 10 minút, jemne strmej, pešej chôdze od centra, konkrétne od Vřídlovej kolonády. Jeho samotné okolie obmýva záhrada a ned‘aleký tenisový kurt.

História siaha až do roku 1912, od kedy nielen slúžil ako miesto pre luxusné ubytovanie, ale aj pre kúpeľnú liečbu. V okolí je výver 100 prameňov a pre medikáciu je ich použitých celkom 12. Mimochodom, Hotel Imperial je najväčším odberateľom termálnej vody v celých Karlových Varoch a do hotela je aj privedená. A vieš kto všetko tu už bol ubytovaný? Stojí za to zmieniť, napríklad, A.Dvořáka, J.W. Goethe, S.Freuda, Michaela Douglasa, Morgan Freeman a d‘alší.

Pod‘me sa ale pozrieť aj do interiéru.

  • Izby sú zariadené, povedzme, do historickejšieho štýlu. Nejedná sa však o starý nábytok, iba majú nádych klasickej elegancie s krásnym a priestranným balkónom v renesančnom štýle.

  • Kúpeľňa je moderná. Samozrejme, v nej nemôžu chýbať hotelové mydielka a odličovací set. Fén je takisto k dispozícii.

  • Hotel má dve reštaurácie. Na štýl „a lá carte“ je Restaurant Paris a „open kitchen“ má Restaurant Prague. Vedz, že si je skutočne z čoho vyberať, či už na raňajky, obed alebo večeru. Noviny, kávu a zákusok ti ponúkne Café Vienna, kde si večer môžeš posedieť pri klavírnom vystúpení, ktorého krásna hudba sa rozoznieva po celom hoteli. Na pohárik si iste rád sadneš do Clubu Imperial, ktorý zase ožíva živou, jazzovou muzikou, gastronomickými večermi, karaoke a ponúka aj tanečné latino večery.

  • Wellness centrum obsahuje 15 metrový, plavecký bazén, vírivky a fínsku saunu. Odpočinúť sa dá na lehátkach, ktoré sú pri bazéne.

  • K dispozícii sú rôzne pobytové balíky, no a nemôžu chýbať ani procedúry, ktoré pomáhajú liečiť tunajších návštevníkov. Hotel má celkovo 7 lekárov a 45 zdravotných pracovníkov. Máš možnosť si dať urobiť rôzne lekárske vyšetrenia, objednať si liečebné kúry a nekonečné množstvo procedúr, presne podľa tvojej voľby. To ocenia, predovšetkým, starší ľudia, ktorí sa sem prišli účelovo liečiť. Mladším zaiste poslúžia wellness procedúry ako: havajská masáž, detoxikačná masáž, kúpel s konope a rašelinou…

  • Chceš si trochu zašportovať alebo urobiť deň pre seba? Zájdi si do hotelového športcentra alebo do beauty salónu, ktorý ťa bude hýčkať a hýčkať…Nehovorím, že hotelový personál ťa nebude. Privíta ťa šampanským, na izbe si nájdeš čokoládové cukríky i malý darček a po celý tvoj pobyt sa bude k tebe správať ako ku kráľovnej, ktorú treba rozmaznávať. Naozaj som si to užila.

  • Wifi ide bez problémov.

  • Hotel má strážené parkovisko s 27 miestami. Preto si odporúčam vopred jedno rezervovať. Ak bude náhodou plné, ned‘aleko je Parkovací dom na Libušinej ulici.