Lednice ležia v srdci Moravy. Patria k atraktívnym vinárskym oblastiam. Majú taktiež bohatú históriu a od roku 1996 spolu s Valticami patria medzi UNESCO, čo napovedá, že sa jedná o krásne mestečko.

Najviac turistov jednoznačne láka Lednický zámok, ktorý určite nie je na zahodenie. Taký, ako ho vidíme dnes, získal podobu v 19 storočí. Podobne, ako vo Valtickom zámku  aj tu sídlil rod Lichtenštajnov, a to až 700 rokov! Konkrétny zámoček im slúžil ako letné sídlo.

Prehliadky mimo sezónu sa konajú v soboty a nedele. Na výber je základný okruh verejných miestností, čiže vstupnú halu, jedáleň, točité schodisko do knižnice, tanečnú, rytiersku a spoločenú sálu.

  • Ďalšia prehliadka je na I. poschodí, ktorý priblíži súkromie šľachty.
  • Na II. podlaží bývali ich deti a vychovávateľky, takže uvidíš množstvo historických hračiek.
  • Štvrtý okruh vedie do podzámkovej, umelej jaskyne Grotta. Uvidíš pôvodné lichtenštajské, vínne etikety.

Okrem samotného Lednického zámku sa poprechádzaj po krásnom francúzskom parku, ideálneho na strávenie voľného času. Kedysi získal označenie ,,záhrada Európy“. Nájdeš tu vysadené kvety, palmy, fontány a dreviny, ktoré sem boli privezené v 18. storočí. Palmový skleník je neoddeliteľnou súčasťou areálu. Nachádzajú sa v ňom exotické rastliny, ktoré si môžeš prehliadnúť.

Peši môžeš zavítať aj do Lednického Minaretu alebo na zrúcaninu Janov hrad. Ak nemáš stále dosť kultúry, v meste sa nachádza Múzeum Lednice, kde uvidíš život z obdobia prvej republiky. Nazrieš do minulosti, ako vyzerala trafika, holičstvo, krajčírstvo, kaviarne…Môžeš sa obliecť do dobových kostýmov a dať si spraviť fotku alebo si na pamiatku zakúpiš vintage suveníry. Vstupné stojí 50 Kč na osobu.