Si práve v Českých Budejoviciach a dali by si si fajn kávičku, no rozmýšľaš kde? Café Datel ponúka tú správnu alternatívu v centre mesta, hned‘ pri Námestí Premysla Otakara II. Kaviareň vlastní milý pár, ktorého inšpirovali severské podniky so štýlovým interiérom, profesionálnym prístupom k zákazníkovi a , samozrejme, kvalitná káva, v tomto prípade svetlejšie pražená. Ked’že presne niečo také chýbalo v Českých Budejoviciach, nápad bol hned‘ na svete.

Sám uvidíš výsledok už po vstupe do kaviarne. Pekné prostredie, ktoré zútuľňuje posedenie. Radosť si vychutnať dobrú kávičku od pražiarne Rebelbean. Denne je v ponuke káva na espresso, hand brew a batch brew, čiže v preklade, prekvapkávaná.

Nezabudni si k nej dať aj domáci koláč, ktorý si sami pečú a môžem povedať, že je veľmi lahodný. Naozaj je cítiť ten rozdiel medzi kupovaným a skutočným domácim. To isté sa dá povedať aj o limonádach, pretože si sami vyrábajú aj sirupy. V ponuke je ich takisto niekoľko, so zaujímavými chuťami. Kde si môžeš povedať, že si mal slivkovú limonádu so zázvorom a korením? Počas rána si pochutnáš tiež na chutných pomazánkach a počas poobedia na polievke, podľa dennej ponuky.

To ale nie je všetko. Ked‘ všetky kaviarne zatvárajú o šiestej večer a svetlá mesta zhasínajú, Café Datel sa mení na bar a funguje do noci. Nalejú ti špičkové whisky, giny, absinthy a pivo, ktoré majú jedinečné v Českých Budejoviciach, takže na pohárik sa sem oplatí zastaviť.

Café Datel rozhodne nezíva nudou. Usporadúvajú sa tu rôzne akcie, najbližšie nedeľný cupping, ktorý sa koná pravidelne a zameriava sa na rôzne svetovné pražiarne. Okrem toho si užiješ aj cestovateľské podujatia a kaviareň zažiješ na pražskom Coffee festivale.