Pražiarnička je útulná kaviarnička, nachádzajúca sa v centre Trenčína (vedľa obchodu Replay), na Štúrovom námestí. Ihned‘ po vstupe ťa upúta vkusný interiér s príjemným a pohodlným posedením. Čaká ťa profesionálna, milá obsluha a, samozrejme, výberová, kvalitná kávička, ktorú si sami pražia pod menom Caffe Vita.

Veľkým plusom je, že vždy sú na dennej ponuke štyri svetové kávy, ktoré sú v jednotnej cene a jedna prémiová, takže sa nemusíš obmedzovať len na nejakú konkrétnu, ktorá je aktuálne v mlynčeku. Jednoducho, stále máš široký výber. Ak mám povedať pravdu z vlastnej skúsenosti, bola som tak ako každý iný v množstvách kaviarní a po ochutnaní v Pražiarničke som si zvykla na istú kvalitu, ktorú nie všade nájdem. Ku podivu, málokde ju pijem tak lahodnú ako práve tu. Dôvodom bude poctivá starostlivosť, vždy čerstvé praženie a správne nastavovanie mlynčekov, ktoré sa nalad‘ujú na každý jeden druh kávy zvlášť. Máš možnosť si ju kúpiť aj domov, a to bud‘ v nemletej alebo čerstvo mletej forme.

Má niekto sviatok a ty ho chceš potešiť? Kávové balíčky v kaviarni s prekvapením určite urobia blízkemu radosť. A to nie je všetko! V zime si môžeš dať k nápoju vychýrené domáce krémeše a veterníky, najlepšie v Trenčíne, bez srandy. Neobsahujú margarín ako vo väčšine cukrárniach, ale kvalitné maslo, takže si môžeš byť istý, že neješ nič zlé.V lete, naopak, si pochutíš na vynikajúcej jadranskej zmrzline, ktorá takisto patrí k najlepšej v meste. Neobsahuje žiadne umelé prášky, ale skutočné ovocie. Vychutnáš si ju na terase s výhľadom na Trenčiansky hrad. Čo ti viac k šťastiu chýba?

Pražiarnička má jednoducho veľa alternatív, ktoré sú stavané kvalitou nad kvantitou, a to ju vytvára za najlepší podnik v celom okolí. Vždy sa sem rada vraciam, pretože viem, že ma tu čaká neustále dobrá kávička či iný nápoj a cukrovinka v príjemnom, rodinnom prostredí.