Suites and apartments U Tří hrušek**** je situovaný v srdci Českých Budejovíc, asi minútu peši od Námestia Přemysla Otakara II. Leží na historickej Českej ulici, ktorá je jediná pôvodná, neprerobená ulica v meste, zachovaná ešte od 16. storočia.

K hotelu patrí aj hostinec U Tří sedláků, ktorý je vzdialený len pár sekúnd chôdzou. Výber jedla zodpovedá názvu, a teda si určite pochutnáš na klasických „sedláckych“ jedlách ako napríklad: tlačenka, domáca paštéta, vepřo-knedlo-zelo, rezeň, sviečková na smotane, guláš, krkovička, kapor…a mnoho iných pochúťok. Tankujú tu Pilsner Urquell svetlý ležák, ktorý je skutočne špičkový. Ochutnala som viac pív v meste, ale lepšie ako tu som nenašla. Takisto ti načapujú Velkopopovický Kozel a Gambrinus. Majitelia sa pravidelne a dôkladne starajú o pivá, čo sa odráža aj na ich kvalite.

Tráviť čas sa dá i troškou histórie. Obzri si spomínané námestie, Čiernu vežu, Katedrálu Sv. Mikuláša či Radnicu, Juhočeské múzeum. Chceš aktívnejšiu kultúru? Zájdi si do Juhočeského divadla. V lete sa konajú predstavenia na otáčavom hľadisku v parku v Českom Krumlove. Mimochodom, ten by si učrite nemal vynechať! Na také nádherne a malebné mestečko nenatrafíš len tak. V lete je tam síce frmol, ale ak ideš mimo sezónu, počet turistov klesá a ty si ho výborne vychutnáš. Spolu s dedinou Holešovice patria do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dedinka patrí medzi najkrajšie v celej krajine. Je v nej zachovaná pôvodná juhočeská architektúra. Nezabudni sa tiež zastaviť aj na renesančnom zámku Hluboká. Môžeš sa poprechádzať v jeho záhradách alebo si zajednať nejakú z obhliadkových trás. Zámok je jeden z najvyhľadávanejších v Česku.

Ruku na srdce, čas by si si mal vyhradiť aj na ochutnávku Budweiseru v Českých Budejoviciach, ked‘ sa už nachádzaš v meste piva. Načapujú ti ho takmer v každom hostinci, v každej reštaurácii. Zaujíma ťa, ako sa vyrába a chceš vedieť niečo z jeho histórie? Hotel U Tří hrušek ponúka pobyty s prehliadkou Českobudejovického pivovaru. Balík pozostáva z ubytovania pre dve osoby na dve noci v izbe DELUXE, raňajky, poukaz na večeru U Tří sedláků, parkovanie a prehliadka pivovaru s darčekom pre oboch. Pre viac informácií o balíkoch pozri http://www.utrihrusek.cz/index.php/cs/spani/akce-vernostni-program.

  • Prejdime k samotnému ubytovaniu. Na výber je štandart, deluxe a apartmán, v ktorom sa zmestí až 5 ľudí, pretože obsahuje i rozkladaciu sedačku. Samozrejme, závisí, či chceš izbu s jedným, dvomi alebo tromi lôžkami. Izby sú veľmi čisté, útulné a každá obsahuje TV. Čo ťa zaujme je strop, pretože nie je taký klasický, ako všade inde, ale má kopulovitý tvar. To ti pripomenie, že sa naozaj nachádzaš v historickej štvrti a cítiš sa tak jeho súčasťou. Kúpeľňa je moderná, so sprchovým kútom, hotelovými mydielkami i šampónmi.

  • Raňajky sú formou bufetu. Hladný určite neostaneš, na výber sú párky, saláma, šunka, syry, vajíčka, zelenina, ovocie, cereálie, čerstvé pečivo a sladké koláče. Na pitie klasicky viac druhov čajov a káv, džúsy, mlieko a voda. Prečítať si môžeš i aktuálne noviny, a tak budeš hned‘ zrána vedieť, čo sa nové vo svete deje.
  • Parkovanie je pre štyri autá a musíš si ho vopred objednať. S limuzínou sa tam veľmi nevojdeš, pretože garáž je menšia a vchod do nej je užší. Ak vlatníš elektroauto či elektroskúter, máš šťastie, pretože si ho tu môžeš zdarma dobiť.
  • Wifi je zdarma a ide bezproblémovo.