Pod tatranskými štítmi, tesne za Veľkou Lomnicou sa týči krásny Hotel International ****. Zaiste ho ocenia najmä milovníci golfu, pretože si ho môžu zahrať na 27 jamkovom ihrisku Black Stork, a to prevažne na rovinke, ktorú skrášľuje potôčik, a samozrejme pohľad na Vysoké Tatry.  Ak nehráš golf, ale túžiš sa ho naučiť, môžeš sa chopiť príležitosti a zapísať sa do golfovej akadémie s profesionálom. Pre deti je tu ako stvorená golfová škola, ktorá trvá denne pár hodín, takže svoje ratolesti dostatočne zabavíš. V hoteli sa nachádza i špeciálny obchod, kde si zapožičiaš alebo kúpiš celú výstroj.

Ja osobne sa tomuto športu nevenujem, no aj tak som si pobyt naplno vychutnala. Tým sa dostávam postupne k lokalizácii, pretože hotel leží v nerušenom, tichom prostredí, kde je neuveriteľný kľud. Pár minút cesty autom sa nachádza, napríklad, Starý Smokovec, odkiaľ vedie lanovka na Hrebienok, ned‘aleko leží Belianska jaskyňa, ktorá je jediná sprístupnená vo Vysokých Tatrách alebo Štrbské pleso, kde je tiež možnosť podniknuť veľa túr, a samozrejme, mnoho d’alších výletov. Pod’me sa ale pozrieť do interiéru.

  • Izby sú veľmi komfortné, so súkromným balkónikom, z ktorého je bud‘ výhľad na golfové ihrisko alebo na Tatry. Kúpeľňa je s vaňou, v ktorej, ked‘ si zabudneš sprchový gél nevadí, pretože sa automaticky v nej nachádza. Takisto aj mydlo, sprchové čapice, odličovacie tampóny so špáradlami do uší a fén. Na izbe je k dispozícii aj minibar a TV. V letných dňoch iste oceníš aj klimatizáciu, ktorá je v každej z izieb.

  • Wellness doslova uhladí tvoje telo po náročnom turistickom dni. K dispozícii je vnútorný bazén s vírivkou, vonkajší, teplejší bazénik, odkiaľ si vychutnáš pohľad na slovenské hory, suchá, parná a infra sauna, škótske streky, samostatná veľká vírivá vaňa a tepidárdium s výhrevnými ležadlami. Atmosféra je skutočne príjemná a ničím nerušená. Môžeš sa tiež nechať rozmaznávať klasickými či thajskámi masážami zo širokej ponuky. Fitness sa nachádza za presklenou stenou, hned‘ vedľa interiérového bazéna.

  • Raňajky sú podávané formou bufetu, výber je pestrý. Cez ovsené vločky, ovocie, koláče, pečivo, vajíčka, šunku, salámu, párky, syr, zeleninu až po ovocné džúsy, čaj či rannú kávičku. Jednoducho hladný určite neostaneš. Okrem toho sa nebudeš môcť nasýtiť krásneho výhľadu z presklenej reštaurácie. Večeru si vyberieš zo štvorchodového menu. Všetky suroviny sú čerstvé, bez žiadnych polotovarov. Cez deň si môžeš posedieť v príjemnom, svetlom lobby bare, s aktuálnymi novinami v rukách.

  • Vo voľnom čase strávenom v hoteli si zahraj stolný tenis, biliard, prečítaj knihu v knižnici alebo nechaj svoje deti zabaviť sa v detskom kútiku.
  • Wifi ide bezproblémovo a rýchlo.
  • Parkovanie je zdarma.