V srdci Nízkych Tatier, v Jasnej sa nachádza rozkošný, drevený a zrekonštruovaný hotelík Björnson. Meno nesie po nórskom spisovateľovi Björnstjernovi Björnsonovi, ktorý získal nobelovú cenu za literatúru. Hotel obklopujú ihličnaté lesíky, na ktoré je výhľad z izieb. To vám pripomenie, že sa nachádzate priamo v nerušenej tatranskej prírode.

Ako som už spomínala, situovaný je v Jasnej, ktorá patrí medzi vyhľadávané lyžiarske strediská. A to ani nemusíš chodiť na svah ski busom alebo autom! Stačí, ak prejdeš 5 min. skrz malý lesík, ktorý obklopuje hotel a si priamo na svahu. Čo sa týka iných aktivít, môžeš sa vyviezť lanovkou na Chopok, navštíviť ned‘alekú Demänovskú ľadovú jaskyňu, Demänovskú jaskyňu slobody, Stanišovskú jaskyňu, Vrbické pleso a mnoho iných miest.

  • Druhy ubytovania sú rôzne. V hlavnej budove sa nachádza niekoľko typov izieb s TV: Štandartná s manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými lôžkami, rodinná izba, ktorá obsahuje manželskú posteľ a rozkladaciu sedačku, z ktorej vznikne priestor na spánok pre d‘alšie dve osoby alebo veľká rodinná, pozostávajúca z manželskej postele, rozkladacej sedačky a prístelky. Pripomína skôr priestranný apartmán. Kúpeľna sa nesie v modernom štýle, v ktorej nájdeš sprchový kút so sprchovým gélom, mydlom, odličovacími tampónmi, špáradlami do uší a mini pilníkom. Mimochodom, ihned‘ pri vstupe do izby ťa očarí krásna vôňa dreva, ktorá ti tvoj pobyt ihned‘ zútulní. A počkaj si na ten top výhľad z oknaOkrem toho sa môžeš v areáli ubytovať aj v Bjornson hosteli alebo si prenajať villu, v ktorej nájdeš i vináreň!

  • Wellness sa nachádza vonku a pozostáva z troch kadí, na ktoré sa časovo treba objednať na recepcii, aby ste mali súkromie a nesedeli tam s d‘alšími ľud‘mi. Zrelaxovať tiež môžeš vo fínskej saune a odpočinúť si, miesto klasického tepidária, vonku na lehátkach pod tieňmi stromov.

  • Čo sa týka stravy, naozaj sa niet na čo sťažovať. Raňajky aj večere sú formou bufetu a skutočne si je z čoho vyberať! Vychutnať si ich môžeš v štýlovej drevenej reštaurácii s barom alebo na terase s výhľadom na krásne okolie. Ak by si chcel opekať či grilovať, môžeš bezplatne využiť vonkajší altánok s grilom. Hotel ponúka aj grill menu alebo aj piknikové koše za príplatok.
  • Deti sa tu nebudú nudiť, pretože sa vonku vybláznia na detskom ihrisku s basketbalovým košom a vo vnútri je detský kútik, miestnosť so stolným tenisom, spoločenskými hrami a knižnicou. 
  • Wifi ide bezproblémovo a rýchlo.
  • Parkovanie je zdarma.