Oahu je rozmanité a každý si tu príde na svoje. Aj leňosi, aj aktívni. Skombinuj to a zaži nezabudnuteľný trip! Určite sa odporúčam zastaviť na Waimanalo beach. Prečo? Pretože je asi 3 míle dlhá, bledunký piesok, čistunké more, mega pohľad a hlavne je PRÁZDNA! Kúsok od parkoviska je pár kempov, pľac na piknik i opekanie.

IMG_8947


Lanikai beach a Kailua beach sú si navzájom veľmi podobné, no sú asi aj populárnejšie medzi lokálnymi obyvateľmi a turistami. Preto sú trošku preľudnené, more je však veľmi kľudné a takisto priezračne čisté.

IMG_9384

Je k dispozícii i požičovňa kajakov, no ak už, ten je lepšie si požičiať na Kaneohe Bay, kde je sa doveziete k pieskovému ostrovčeku v mori s krásnou lagúnkou. Avšak aj z tohoto ťažia domáci, a preto prenajatie na 4 hodiny stojí približne 59 $ a na celý deň 69 $. Záleží, o aký typ stojíš a či k tomu pribaliť aj šnorchel, chladiacu tašku či iné veci.

Ak by ste sa chcel vrátiť späť do Honolulu cez vnútrozemie, môžeš urobiť niekoľko stopiek. Prvá by bola v Ho’omaluhia Botanical Garden. Nie veľmi veľká, no fajn na oddych a prechádzku. Po Pali Hwy sa oplatí zastaviť na Pali Trail a Likeke falls túru. Celé to tá dĺžku približne 4 míle, no pokocháš sa pekným výhľadom na krajinku a vodopády. Parkovné stoji 3 $. Ja osobne som skúsila Manoa falls, ktoré sú asi 20 minút autom opodiaľ. Pri vstupe zaplatíš 5 $ a začína sa asi 30 minútová trasa skrz džungľu a sem-tam bambusový lesík. Vyber si vhodnú obuv, vo flip flopkách sa ti bude šmýkať, pretože cesta vedie i cez mokré kamene. Nakoniec prídeš k čistučkému jazierku, ktoré vytvoril vodopád, no a kľudne sa dá v ňom schladiť. Tuším som zazrela pijavicu, ale ževraj sú zdravé.:)

IMG_9348

Veľmi som chcela skúsiť Haiku stairs alebo Schody do neba, ktorých začiatok sa nachádza niekde pri Kane’ohe. Existujú dve trasy, a to legálna a nelegálna. Prvá možnosť začína niekde z opačného konca ako ilegálna a zaberie celý deň. Chce to veľmi dobrú kondičku a množstvo vody, pretože neustále stúpaš po schodoch, ktorých je 3922. Zakázaná cesta trvá podstatne menej, no nikto mi nevedel presne povedať, kde začína. Odparkuješ auto na 46-24 Kuneki Pl. Potom treba vyraziť niekde do lesíka, no musíš dávať pozor a sledovať strážnikov, pretože tam nonstop striehnú. Ak ťa chytia, dajú ti pokutu okolo 1000 $. Stalo sa to vraj už ľud’om, čo okolo nich prešli, no ked’ sa vracali naspäť, chytili ich. Najlepšie by to bolo v noci, avšak by ste nič nevideli a bola by príliš zima.