Čarovné mesto na vode ponúka naozaj unikátne zákutia, ideálne pre romantické chvíle strávené so svojou polovičkou. Môžete sa napríklad plaviť v romantickej dvojici na gondole s pánom v pásikavom tričku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gondola, ako samotné Benátky, nie sú lacný špás. S gondolierom môžete zjednávať. Ceny sa pohybujú okolo 100 eur na 30 minút. Chcete, aby vám k tomu zaspieval serenádu? Budete si musieť priplatiť. Za to vás však prevedie idealistickými miestami, cez tajomné zákutia až po Canale Grande, k mostu Rialto. Legenda hovorí, že ked’ cezeň prechádzate, mali by ste si niečo priať. V daždivom období vás gondolier zavedie na námestie Sv. Marka, ktoré býva v tom čase zaplavené. Ak do Benátok zavítate v lete, kaviarne so živou hudbou budú lákaju hostí. Sadnúť by si mali len tí, čo si vedia vychutnať drahú kávu na hlavnom námestí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vo februári býva v Benátkach jeden z najpopulárnejších karnevalov, hned’ po Riu. Ľudia sa nahodia do historických masiek, pripominájúcich 17. storočie. Ozdobené sú perím, korálikmi, ligôtkami a vyrobené zo sadrokartónu či porcelánu. Výber je na vás. Ked’ sa zameriame na ubytovanie, nájdete zväčša malé hotelíky, ale o to útulnejšie. Zaručene skrývajú v sebe pôvab. Sú postavené v štýle renesancie,čo im dodáva nádych pompéznosti. Pripravte sa, že za priemerné ubytovanie zaplatíte približne 200 eur za noc.