Kalifornia je štát so slnečným podnebím, preslávený hlavne vd’aka hollywoodským filmom. Krajina ponúka neobmedzené množstvo zábavy, ako aj samotné USA. Ľudia so západným štýlom sú pohodovejší a uvoľnenejší.
Los Angeles je druhé najväčšie mesto USA, čo má množstvo zákutí, ktoré stojí za to pozrieť! Začneme nemenej známym Hollywoodom — najpopulárnejšou časťou LA. Okrem pohľadu na obrovský nápis HOLLYWOOD v Hollywood Hills, sa môžete prejsť aj po chodníku slávy, tzv. Walk of Fame, po ktorom  chodí veľa ,,celebrít”. Celebrity som dala do úvodzoviek z toho dôvodu, že tí ľudia sú tak dokonale upravení, namaľovaní a zamaskovaní, že rozmýšlate či naozaj vidíte práve pred sebou napr. Johnnyho Deepa alebo je len ten chlapík zaňho prezlečený. Tiež tam môžete stretnúť iné známe postavy ako Alan z filmu Hangover a mnoho d’alších. Určite sa s nimi vyfoťte, to je totiž ich náplň práce a dôvod, prečo sa tam vlastne pohybujú.

533878_700328636662829_336075769_n

Ak neviete nájsť na chodníku hviezdu svojej obľúbenej celebrity, nelámte si hlavu! Vzhľadom na to že chodník slávy je pomerne dlhý, v obchodoch so suvenírmi predávajú mapky, ktoré vám prezradia, kde sa koho hviezda nachádza.V Chinesse Theatre nájdete otlačky nôh a rúk slávnych osobností ako napr. Michaela Jacksona, hercov z Twilightu atd’. Večer ulica Hollywood Boulevard žije rovnako ako cez deň.Popri tejto ulici je veľa nočných klubov.

372052_article_photo_oajselb0_900x

Na Sunset Boulevard je možnosť stretnúť veľa známych ľudí, prechádza cez viac oblastí ako napr. Beverly Hills, či Hollywood, je tiež centrom nočného života a je považovaná za jednu z navzrušujúcejších ciest sveta. Populárne kluby sú i Roxy či Whiskey a Go Go.

372052_article_photo_7cykav60_900x

Kultúra a šport:

V centre mesta navštívte Grammy múzeum, kde sa vám naskytne pohľad na oblečenie alebo hudobné nástroje slávnych ľudí ako Beatles, či Elvisa Presleyho, pôvodné ručne písané texty umelcov alebo sošky Grammy.

557997_709437595751933_17160150_n

Milovníci športu by mali zájsť na basketbalový zápas Lakers alebo bassebalový Dodgers. Tímy hrajú za LA. Ja som mala to šťastie ísť na Dodgers LA proti Mets NY. Zápas sa odohrával v Dodger štadióne. Samozrejme nesmel chýbať ani suvenírový obchod so šiltovkami, bassebalkami, loptičkami a d’alšími vecami s ich logom. Atmosféra na štadióne bola neuveriteľná. Celé rady ľudí tam vytvárali mexické vlny, všetci horlivo povzbudzovali Dodgers a jasné, že nechýbala ani obrovská obrazovka, kde ukazovali fanúšikov sediacich na zápase. Medzi nimi bol aj Ice Cube (americký rapper a herec) s rodinou. Tiež sa mi páčili zábery ľudí v pároch, ktorí sa museli objať alebo pobozkať. O jednej z dvojíc,  čo tak odmietla spraviť, komentátor so smiechom skonštatoval, že to bude pravnepodobne brat so sestrou.

1175020_642955232390541_678038814_n

Kudy z nudy:

Najväčšie centrum zábavy ponúka Universal Studios. Zaručene tu strávite celý deň a verte mi, že sa naozaj vybláznite. Vystojte si radu na ,,studio tour” a nazrite do zákulisia točenia hollywoodských filmov ako King Kong s 3D okuliarmi, horiace trosky z lietadla z Vojny svetov, príd’te tvárou v tvár Normana Batesa v legendárnom Bates Motel z filmu Psycho. Ďalej na vlastné oči uvidíte, ako sa vytvára záplava, navštívite anglickú, francúzsku, mexickú i pensylvánsku štvrť, kde sa natáčal film Dracula. Odporúčam sa vyblázniť na rôznych atrakciach ako napr. Jurský park ride alebo Mummy the ride, ktorá je pre odvážlivcov, pretože jazdíte na takej menšej horskej dráhe v tme. Vystrašte sa v hororovom dome, kde vás zakaždým niečo vydesí. Obľúbenci známeho seriálu Simpsonovci si prídu na svoje v suvenírovom obchode. Ak ešte nemáte fotku s Marylin Monroe, nestrácajte čas a konečne si ju urobte! Ked’ sa chcete cítiť ako režisér, chod’te a sadnite si do stoličky povedomej zo zákulisia filmov.

1174867_709443545751338_994211198_n

372052_article_photo_wutlojk0_900x