Ked’ vás Florida začne trochu nudiť, nezúfajte! Spravte si nezabudnuteľný výlet po Karibiku. Na internete natrafíte na celkom fajn ceny. Záleží, kam chcete ísť. Ja som strávila 3 noci na lodi Royal Carribean, s ktorou sme navštívili privátny ostrov Coco Cay a hlavné mesto Bahám – Nassau. V cene je zábava, kajuta, jedlo a pitie v určitých časoch. Spoločnosť si však automaticky účtuje sprepitné za pracujúcich asi 15 $ na deň. Je teda na vás, či pri kúpe nejakého nápoja necháte ešte dýško naviac.

13652399_542137712643561_173353175_n

Ale späť k výletu. Na ostrove Coco Cay nás vylodili na mieste, kde pláž vyzerala celkom obyčajne, a nie ako na Bahamách. Preto neprepadajte psychológie davu a chod’te sa poobzerať po ostrove. Po desiatich minútach chôdze som napríklad natrafila na pláž, kde bolo dokopy asi päť ľudí, a tam to už vyzeralo ináč. Bledunký piesok, azurové more, palmy nad hlavou. V plytčine sa dá zazrieť húf rají. Môže sa stať, že do plytkej vody pripláva aj žralok tigrí. Ja som ho zazrela, no ako rýchlo sa zjavil, tak aj odplával.

13823196_546133515577314_1532297393_n

Na druhý deň nás vylodili v prístave Nassau. V okolí máte väčšinou len obchodíky so suvenírmi či šperkami. Domáci vás ihned’ začnú lákať na rôzne výlety. Za štyri doláre na osobu vás vezme taxi na Paradise Island, kde môžete zrelaxovať na verejnej (a preplnenej) pláži, blízko Atlantis hotela. Mimochodom v Atlantis vodnom parku máte možnosť si zaplávať s delfínami asi za 300 $. Usúd’te sami, či sa to však ráta, ked’ nie sú vo voľnej prírode.

13823386_1453567308005621_2036029862_n

Popri tom, ako budete ležať na pláži, vám budú domáci každú chvíľu niečo ponúkať. Dáždnik za 20 $ na pár hodín, balík s alko či nealko drinkami od 15 do 20 $, či jazda na banáne alebo skútri. Dobre sa rozhodnite, či sa dáte nahovoriť na rôzne iné výlety, ktoré ponúkajú. Pre dve osoby ponúkol jeden predajca potápanie pri peknom útese. Vraj sa sem-tam stáva, že delfíny sa tam hrajú s potápačmi. Popísal to jako veľmi kľudné miesto s pekným podporským životom. Jazdu na banáne na dané miesto dá zdarma, normálne to podľa jeho slov, stojí 90 $ ale nám to dá za 60. Po vysadení na inej pláži nám dali potápačské okuliare. Poviem vám, bola som veľmi nahnevaná, pretože to nestálo ani za štvrtinu ceny. Videla som akurát tak pár farebných rýb, nejaké kamene, ale inak pomerne pustý podmorský svet, ktorý môžem vidieť hockde inde. Aby toho nebolo málo, po necelej hodine mi ešte aj predali dáždnik niekomu inému. A aby som nezabudla, ked’ som si bola vziať pitie, ktoré som mala v balíku kúpené, drzo mi ešte povedal, najprv mi daj sprepitné, potom ti dám pitie. Zaujimavý spôsob, jako vo všetkom vytiahnúť z turistov peniaze, ale tak tým sa živia. Z Nassau som odchádzala trocha pohoršená. Preto si pri každom takomto výlete dávajte pozor, aby ste nenaleteli a nedali do toho zbytočne viac, ako ste plánovali.

Čo sa týka výletných lodí, oplatí sa ísť na plavu okolo Karibiku na 7 dní. Navštívite omnoho viac miest, napríklad: Portoriko, Sv. Martin, Haiti, Jamajku, Mexiko…Výber je na vás. Slušné last minute ceny ponúkajú na stránke www.cruise.com