Miami je druhé najväčšie mesto na Floride, a zároveň najznámejšie. Po celý rok tu prevažuje slnečné, tropické podnebie, takže dovolenku a relax si môžete vybrať prakticky v ktoromkoľvek mesiaci. Viete však, čo vidieť?

Ak máte prenajaté auto, odporúčam sa ísť pozrieť do mesta Cape Caneveral. Od Miami sa nachádza asi 4 hodiny, no oplatí sa to. Uvidíte odkiaľ štartujú rakety do vesmíru, navštívite NASA múzeum, jednoducho bude z toho zážitok.

Ľudí s večnou detskou dušou poteší výlet do Orlanda. V Universal Studiu sa poriadne vybláznite na rôznych atrakciách a uvidíte na vlastné oči Rokfort, ktorý poznáme z Harryho Pottera. Menšie deti bude lákať skôr Disneyland, kde sa ich detský sen stane skutočnosťou.

Tí, ktorí hľadajú zaujímavosti skôr v Miami, majú na výber ísť napríklad do Everglades. Na vlastné oči uvidíte krokodíly, teda ak budete mať šťastie. Myslím, že ak chcete držať v náručí krokodílie mlád’a, fotka spolu s ním vás to bude stáť okolo 3 dolárov. Dávajte pozor, kde sa v tejto oblasti pohybujete a vezmite si radšej dlhé nohavice. Dôvodom je, že okrem veľých divých plazov musíte dávať pozor aj na jedovaté hady.

Upozorňujem, že v celom Miami sa dohovoríte hlavne po španielsky. Hispáncov je tu neúrekom a mesto je považované skôr za Latinskú Ameriku situovanú v Spojených štátoch. Ako každá metropola, aj Miami má množstvo nebezpečných zákutí, v ktorom vládnu gangy. Preto nie je dobré sa pohybovať sám v uličkách, kde to nepoznáte. Párty sú tu každý deň, žije to tu stále, takže nebud’te zarazení, ak o 22 hodine večer uviaznete v kolóne. Pri objednaní drinku v bare či klube pozorne sledujte, ako vám ho barman pred vami servíruje a nápoj nikdy nenechávajte osamote.

Cez deň nezabudnite navštíviť typickú kubánku štvrť Little Havana, kde sa môžete najesť v najpopulárnejšej kubánskej reštaurácii na svete – Versailles. Majú tu stále plno a varia naozaj lahodne, dokonca i za ceny ako u nás. Vedľa reštaurácie sa nachádza aj ich pekáreň, takže ak budete mať po krk amerických toastových chlebov, tu si máte možnosť kúpiť lahodné pečivo i chutnú kávičku. Na vytrávenie je fajn sa prejsť do Maximo Gomez Parku na Ômej ulici (Calle Ocho), kde uvidíte hrať Kubáncov šach. Ak si trúfate, pridajte sa a zahrajte si s nimi.

13814603_1453566931338992_450805529_n

Klasický komerčný zážitok ponúka samozrejme Miami beach, ktorá je spolu so South beach dlhá 11 km. Na počudovanie je veľmi čistá a upravovaná. Výhodou je, že masa ľudí nie je na malom kúsku. Ceny sú tu dvojnásobne vyššie. Ked’že pracujúci na pláži dostávajú tak 2,5 dolára za hodinu, naúčtujú vám automaticky aj sprepitné, ktoré je často trojnásobne vyššie než to, za čo platíte. Na South beach sa vraj oplatí ochutnať fantastické kraby, hlavne klepetá, ktoré delikátne chutia s rôznymi omáčkami. Kvôli nim sem chodia aj zo západného pobrežia USA. Určite by ste nemali pohŕdnuť limetkovým koláčom, ktorý vám roztancuje chuťové poháriky.

13823289_1453567274672291_188147354_n

Z pláže vedie cesta na najznámejšiu ulicu, a to Ocean Dr. Na jednej strane máte hotelíky, reštaurácie, bary a na druhej chodník popri pláži, ktorý využívajú hlavne bežci či výletní cyklisti. Bicykle sa dajú prenajať asi za 4 doláre na pol hodinu, 6 dolárov na hodinu alebo ak chcete na 24 hodín, vyjde vás to presne 24 dolárov. Môžete si tu zacvičiť na preliezkách, posedieť na lavičke alebo sa len tak bezcieľne prechádzať. V každom prípade je to veľmi príjemné.

snimek-obrazovky-2016-11-30-v-18-35-47